banner39

ABD Lübnan'da iletişim sistemi kurmak istiyor

Lübnan hükümeti güvenlik ihlali olabileceği endişesiyle ABD'nin Telekom santrali kurma talebine mesafeli...

Ortadoğu 17.12.2012, 10:46 17.12.2012, 10:46
ABD Lübnan'da iletişim sistemi kurmak istiyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Lübnan yönetimi, İsrail'e veri aktarımı yapılabileceği, ulusal güvenliğin tehlikeye gireceği endişesiyle toprakları üzerinde bir telekomünikasyon istasyonu kurmak isteyen ABD talebine mesafeli..

Lübnan'ın Safir gazetesinde yer alan habere göre, yarın toplanacak Meclis Bilgi komitesinin talebi ele alması bekleniyor.

Teklif edilen istasyonun, her kullanıcının uydu üzerinden bağlantı kurmasını sağlayacak bir uydu haberleşme sistemi olduğu, veri, ses ve video sinyallerini kontrol edeceği bildiriliyor.

Habere göre, ABD ordusunun isteği Telekomünikasyon Düzenleme Kurumu tarafından değerlendirildikten sonra son karar için hükümete gönderilecek.

Talep kabul edildiği takdirde, ABD Lübnanlı yetkililerin üzerinde hiçbir kontrole sahip olmayaacağı ayrı bir telekomünikasyon istasyonu sahibi olacak.

Gözlemciler sistemin Lübnan telekom ağını ihlal edeceği ve İsrail haberleşme istasyonlarına bağlantı fırsatı vereceği uyarısı yapıyor.

Talebin kabul edilmesi durumunda istatsyonun Avkar'daki ABD Büyükelçiliği yakınında kurulmasının tahmin edildiği belirtiliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?