banner39

banner35

ABD yapımı anti-tank füzeleri Suriyeli muhaliflerde

Suriyeli ılımlı muhalif gruplardan Hareket Hazm isimli grubun elinde ABD yapımı anti-tank füzelerin olduğu öğrenildi

Ortadoğu 10.04.2014, 17:52 10.04.2014, 18:36
ABD yapımı anti-tank füzeleri Suriyeli muhaliflerde

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Suriyeli muhalif gruplardan Hareket Hazm üyelerinde Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yapımı anti-tank füzelerinin olduğu görüldü.

Huffington Post'ta yer alan haberde, Suriyeli muhalif gruplardan Hareket Hazm'ın anti-tank füzeleriyle rejim tanklarını vurduğu görüntüler yer alıyor. Haberde, (ATGMs) olarak adlandırılan anti-tank füzelerinin Suriyeli muhalif grubun üyeleri tarafından kullanıldığı belirtiliyor.

Füzelerin Suriye'ye nasıl gittiği konusunda ise herhangi bir bilgi paylaşılmıyor. ABD, Suriyeli muhalif gruplara, MANPAD olarak adlandırılan ve omuz üzerinden ateşlenerek kullanılan, uçaksavar roketlerin verilmesine karşı çıkıyordu. ABD Suriyeli muhalif gruplara, MANPAD verilmesinin bölgesel ve uluslararası güvenliğe tehdit olacağını ileri sürüyordu.

Huffington Post'un 'ılımlı muhalif grup' diye nitelediği Hareket-i Hazm, 25 Ocak 2014'te 11 muhalif grubun birleşmesiyle oluşmuştu. 

Yorumlar (1)
Ali 8 yıl önce
Galiba çok üzüldünüz biricik dostunuz İran-Esed-Maliki daha büyük daha sofistike silahlar alıyor. Sahiden bu site ümmete savaş açmıştır. Beşşarın yeterince yerel ve uluslararası destekçisi varken yaptıklarınız ihanet hanesine yazılıyor. Allah sizin hakkınızdan gelsin!!
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?