banner15

ABD'de cemaat okullarına yeni soruşturma talebi

ABD'de 'Paralel Devlet Yapılanması' ile ilişkili okullarla ilgili süreci takip eden Amsterdam&Partners hukuk firması, cemaatin Teksas'taki okullarına yönelik şikayet dosyasını eyalet yetkililerine sunacaklarını açıkladı.

ABD'de cemaat okullarına yeni soruşturma talebi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'de 'paralal devlet' iddiasıyla bağlantılı olduğu iddia edilen okullarla ilgili süreçleri takip eden Amsterdam&Partners hukuk firması, gelecek hafta Gülen cemaatine ait Teksas eyaletindeki okullarına yönelik kapsamlı bir şikayet dosyasını eyalet yetkililerine sunacaklarını bildirdi.

Amsterdam&Partners LLP hukuk firmasının yöneticisi Robert Amsterdam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 'paralel yapı'nın ABD'nin Teksas eyaletindeki okullarına yönelik hukuki bir sürecin ilk adımını atacaklarını söyledi.

Amsterdam, Teksas’ta, 'paralel yapı'nın aktivitelerini içeren geniş bir şikayet dosyası hazırladıklarını ve önümüzdeki hafta eyalet yetkililerine bu kapsamlı şikayet dosyasını sunacaklarını anlattı.

Dosyanın, Gülen organizasyonunun bir parçası olan Harmony Okulları’yla ilgili olarak göçmenlik sahtekarlığı gibi olayları da içerdiğini iddia eden Amsterdam, ellerindeki birçok delile rağmen söz konusu okulun Gülen’le bağlantısını reddettiğini de vurguladı.

"ABD'de Gülencilerin, kamunun parasını kendi adamlarının firmalarına sözleşme ile aktardıklarını biliyoruz." diyen Amsterdam, ayrıca Paralel Yapı'nın ABD’deki amacına ulaşmak için politik bağışları da "silah" olarak kullandığını iddia etti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2016, 10:33
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48