banner15

ABD'den İsrail'e: Özür dile

ABD, İsrail'in Türkiye'den özür dilememesi halinde, Filistin'i tanımamaları için diğer ülkeleri ikna etmesinin zor olacağı görüşünde

ABD'den İsrail'e: Özür dile

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD yönetiminin, Türkiye'den özür dilemesi için İsrail'e yoğun baskı uyguladığı belirtildi. Yedioth Ahronoth gazetesinin haberine göre, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton Washington'daki İsrailli diplomatlara, "Kudüs-Ankara ilişkilerindeki bozulma bölgedeki Amerikan çıkarlarına zarar veriyor. Özür dilemek de dahil olmak üzere ilişkileri düzeltmek için ne gerekiyorsa yapın." mesajı verdi.

Amerikan yönetimi ayrıca, İsrail'in Türkiye'den özür dilememesi halinde, Filistin'i tanımamaları için diğer ülkeleri ikna etmelerinin zor olacağını belirtti.

YA'ALON: ÖZÜR DİLERSEK ERDOĞAN ORTADOĞU LİDERİ OLUR

İsrail Başbakan Yardımcısı Moşe Ya'alon, "Türkiye'den özür dilesek bile Erdoğan peşimizi bırakmaz." dedi.

İsrail basınına göre, dün gece Partisi Likud'un üyelerine seslenen Ya'alon, Mavi Marmara katliamının ardından Türkiye'yle ilişkilerin normalleşmesi için devam eden görüşmelere değindi. Görüşmelere İsrail adına katılan Ya'alon, "Milli onur stratejik öneme sahiptir, sokaktan satın alınabilecek bir şey değildir. Özür ilersek ve sonra Erdoğan yerlere kapanıp yalvardığımızı söylerse Ortadoğu'nun lideri oldu. Özür dilesek bile peşimizi bırakmaz." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2011, 13:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kudüs Sevdalısı
Kudüs Sevdalısı - 8 yıl Önce

Peşinizde katliamlarınızın izi var herşeyden önce,onca mazlum ve mağdur ettiğiniz insanların ahı var...siz dünya ve ahiret cehennemini hakeden bir milletsiziniz maalesef...

banner39

banner36

banner37

banner35