banner15

ABD'den Tunus'a polis akademisi

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı William Brownfield, Susa kentindeki En-Nefida ilçesinde 80 hektarlık arazi üzerine ABD'nin 50 milyon dolarlık finansmanıyla 4 yıl içinde polis akademisi inşa edilmesini planladıklarını söyledi

ABD'den Tunus'a polis akademisi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tunus'ta ABD'nin finansal desteğiyle inşa edilecek polis akademisine ilişkin projenin yürütüldüğü bildirildi.

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı William Brownfield ile ortak basın toplantısı düzenleyen Tunus İçişleri Bakanı Nacim el-Garseli, ABD yönetiminin polis akademisi projesine verdiği destekten övgüyle söz etti.

Garseli, ABD finansmanıyla polis akademisi inşa edilmesinin Tunus emniyet teşkilatı için büyük bir atılım olacağını vurguladı.

Toplantıda konuşan Brownfield ise ülkesinin tüm tehditlerle mücadele edilmesi için Tunus'a yönelik lojistik desteğini, güvenlik güçlerine mühimmat temin etmeyi ve eğitmeyi sürdüreceğini kaydetti.

Brownfield, "ABD'nin Tunus güvenlik güçlerine temin ettiği askeri araç-gereçler Bardo Müzesi ve Susa'daki terörist saldırılarda hızlı müdahale edilmesi konusunda başarılı oldu" dedi.

Söz konusu polis akademisinin Susa kentindeki En-Nefida ilçesinde 80 hektarlık arazi üzerine ABD'nin 50 milyon dolarlık finansmanıyla 4 yılda inşa edilmesi planlanıyor.

Tunus'ta yarın ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin de katılacağı ABD-Tunus stratejik diyaloğunun başlaması bekleniyor.

Tunus'ta mart ayında Bardo Müzesi'ne düzenlenen saldırıda 21'i yabancı uyruklu 24 kişi hayatını kaybetmişti. Haziran ayında Susa kentindeki bir otele düzenlenen saldırıda ise yabancı uyruklu 38 kişi ölmüştü.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 21:57
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35