banner39

ABD'nin terörle mücadele iddiası inandırıcı değil

Haseke Ulusal Devrim Güçleri ve Muhalifleri Topluluğu, ABD'nin terörle mücadele gerekçesiyle PYD/PKK'yı desteklemesinin kendilerine inandırıcı gelmediğini bildirdi

Ortadoğu 14.05.2017, 12:53 14.05.2017, 12:53
ABD'nin terörle mücadele iddiası inandırıcı değil

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Haseke Ulusal Devrim Güçleri ve Muhalifleri Topluluğu adına yapılan yazılı açıklamada, PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD'nin 3 yıldır kontrolündeki bölgede yaşayan Suriyelileri sindirmeye çalıştığı belirtildi.

GENÇLER PYD/PKK ÜYELERİNİN YANINDA OLMAYA ZORLANIYOR

Suriye halkının PYD/PKK'nın tehcir, terör eylemleri ve her türlü baskılarına maruz kaldığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Halkımız, açlık ve sefalet içinde, gençlerimiz teröristlerin yanında olmaya zorlanıyor. Geçtiğimiz günlerde Harbit Elşayir köyü Tel Tamır mezrasında Rami El Türki isimli bir Suriyeli, PYD/PKK'nın üyesi olma talebini kabul etmediği için evine silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda El Türki ile babası öldü, diğer aile fertleri yaralandı. Resulayn ilçesindeki hastaneye götürülen yaralılar da PYD/PKK tarafından hastaneden çıkarıldı. Bu teröristlerin bütün bu cinayetlerine rağmen terörle mücadele ettiğini iddia eden ABD'nin terör örgütü PYD/PKK'yı desteklemesi bize inandırıcı gelmiyor."

"ABD'Yİ SİLAH YARDIMINDAN DOLAYI KINIYORUZ"

Açıklamada, ABD'nin PKK/PYD'ye silah yardımı yapmasının bölgedeki katliamları arttıracağı vurgulanarak, "ABD'yi silah yardımından dolayı kınıyoruz. Uluslararası toplumların bu cinayetleri durdurmasını istiyoruz." denildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?