Adeviye'de gösterici naaşlarına saygısızlık-VİDEO

Yeni ortaya çıkan görüntülerde naaşlar yerlerde sürükleniyor, yaralılar ezilmemek için kaçıyor

Adeviye'de gösterici naaşlarına saygısızlık-VİDEO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mısır'da 30 Haziran gösterileriyle başlayan, 3 Temmuz'da ordunun yönetime el koyması ve ülkenin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin görevinden uzaklaştırılması ile tırmanan siyasi gerilim neticesinde yapılan katliamlar sonrası yeni bir görüntü yaşanan insanlık dramının boyutlarını ortaya koydu. Görüntülerde naaşlar yerlerde sürükleniyor, yaralılar ezilmemek için kaçıyor.

Darbe karşıtı aktivistlerin bir sosyal paylaşım sitesinde yayınladıkları görüntülerde katliamdan sonra Rabiatul Adeviyye meydanında toplanan naaşların meydana müdahale eden buldozer tarafından sürüklendiği görülüyor. Sedyelerde bulunan yaralılardan bazılarının müdahale araçlarının alana girmesiyle yere düştüğü, hayatını kaybeden göstericilerin naaşların ise sürüklendiği görüntülerde, müdahale ekiplerinin meydandaki çadırları kontrrol etmeksizin ezdiği izleniyor.

Mısır güvenlik güçleri, 14 Ağustos'ta darbe karşıtlarının doldurduğu Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarına silahlı müdahalede bulunmuştu. Rastgele açılan ateşin yanı sıra keskin nişancıların hedef gözeterek açtığı ateşle, darbenin ikinci büyük katliamı gerçekleştirilmişti. Müdahalede 3 bin 533 kişi hayatını kaybetmiş, 11 bin 520 kişi ise yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2013, 18:21
banner53
YORUM EKLE

banner39