banner15

Ahmedinecat:İslam'da nükleer silah yasak

İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinecad, İslam'ın nükleer silahı yasakladığını ifade ederek bu silaha karşı olduğunu dile getirdi.

Ahmedinecat:İslam'da nükleer silah yasak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başta ABD olmak üzere Batı dünyası tarafından gizlice nükleer silah üretmekle suçlanan İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinecad’tan ilginç bir açıklama geldi.

Mehr Haber Ajansı’nın haberine göre Russia Today televizyonuna konuşan Ahmedinecad, “Biz birkaç nedenden dolayı nükleer silah istemiyoruz. Bu silah insanlık dışıdır. İnancımızdan dolayı bu silaha karşıyız. Dinimiz bunları yasaklıyor ve biz de dindar bir halkız” dedi.

Nükleer silahların bugünkü dünya koşullarında fazla bir gücünün olmadığını savunan İran Cumhurbaşkanı, “21. Yüzyılda nükleer bomba yapmaya kalkışmak aslında para ve kaynak israfından başka bir şey değildir. İkinci olarak da, bu silahlar bizzat sahipleri için tehdit oluşturuyor” diye konuştu.

Ahmedinecad, bugüne kadar  nükleer silah sahibi olan hiçbir ülkenin bunlardan faydalanamadığını savunarak, “Amerikalıların nükleer silahları, nükleer bombaları var. Irak’ta veya Afganistan’da kazanabildiler mi? Nükleer silahlar Sovyetler Birliği’nin çökmesini engelleyebildi mi? Siyonist rejim Lübnan ve Gazze’de başarılı olabildi mi?” dedi.

İran lideri, nükleer silahların geçen yüzyılın savaş aracı olduğunu savundu.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2011, 18:28
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35