Almanya'dan ateşkes açıklaması

Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier, Rusya ile ABD'nin Suriye konusunda yaptıkları anlaşmaya destek verdi. Steinmeier, anlaşmanın Suriye müzakerelerine başlamak için yeni bir fırsat sunduğunu söyledi.

Almanya'dan ateşkes açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Rusya ve ABD'nin Suriye'de yaptıkları yeni anlaşmayı siyasi sürecin yeniden başlaması için bir fırsat olarak gördüğünü belirtti.

Cenevre'de dün buluşan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve ABD'li mevkidaşı John Kerry, Suriye'de pazartesi gününden itibaren uygulanması planlanan ateşkes planı üzerinde anlaşma sağlandığını açıklamıştı. Sputnik'te yer alan habere göre, anlaşmayı değerlendiren Steinmeier, artık her şeyin anlaşmayı hızlı şekilde uygulanmasına bağlı olduğunu kaydetti. Suriye ve bölgedeki çatışmanın taraflarını anlaşmaya bağlı kalmaya ve pazartesiden itibaren çatışmalara son vermeye çağıran Steinmeier, "Eğer ulusal boyutta bir ateşkes sağlanırsa, ihtiyaç sahibi yüzlerce kişiye insani yardım ulaştırılması konusunda yeni ve gerçek bir şans doğacak. Bu da, Cenevre'de BM himayesindeki Suriye müzakerelerinin yeniden başlaması için bir fırsat sunacak" dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2016, 15:38
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35