banner39

Arakanlı Müslümanlar BM'yi göreve çağırdı

Arakanlı Müslüman, New York'ta BM Genel Merkezi yakınındaki Dag Hammarskjold parkında gösteri düzenledi

Ortadoğu 13.04.2013, 11:35 13.04.2013, 11:35
Arakanlı Müslümanlar BM'yi göreve çağırdı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Myanmar'da son dönemde Müslümanlara yönelik saldırıların artması üzerine bir grup Arakanlı Müslüman, New York'ta BM Genel Merkezi yakınındaki Dag Hammarskjold parkında gösteri düzenledi.

Grup lideri Yusuf İkbal, "Müslümanlar Myanmar'da herhangi bir yerde ve zamanda yaşanacak olası bir soykırıma karşı savunmasız şekilde korku içinde yaşıyor" diye konuştu.

İkbal, sözlerini şöyle devam ettirdi: "Biz bütün inancımızı yitirdik. BM, Myanmar hükümetinin başarısız olduğu bu konuda, insanların güvenliğini sağlamakla sorumlu. Şu an Myanmar'da hükümet, Müslümanları öldüren terörün sponsorluğunu yapmaktadır."

Yağmurlu havaya rağmen protestolarına devam eden grup, acil şekilde bağımsız bir BM araştırması ve gerekli ise BM Barış Gücü'nün görevlendirilmesini istediklerini belirtti.

"Bu olmazsa, 6 milyon Müslüman ölecek. BM yetkililerine sormak istiyoruz. Bütün Müslümanlar ölünceye kadar bekleyecek misiniz yoksa şimdi mi  harekete geçeceksiniz?" diyen İkbal, seslerini duyurmak için protestolara devam edeceklerini belirtirken, tüm dünya Müslümanlarını bu konuda yardıma çağırdı.

banner53
Yorumlar (0)
15
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?