banner39

Arap Birliği Genel Sekreteri'nden barış mesajı

Arap Birliği Genel Sekreteri Arabi, Suriye, Yemen ve Libya'da yaşanan krizlerin barışçıl bir şekilde çözüme kavuşması için tüm diplomatik çabalara destek olacaklarını vurguladı.

Ortadoğu 07.08.2015, 18:57 07.08.2015, 18:57
Arap Birliği Genel Sekreteri'nden barış mesajı

Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil el-Arabi, bugün Rusya'nın Ortadoğu ve Afrika Özel Temsilcisi Mikhail Bogdanov ile Arap Birliğinin, Mısır'ın başkenti Kahire'deki genel merkezinde bir araya geldi.

Görüşmenin ardından yapılan yazılı açıklamada, Arabi'nin "Uluslararası toplumun, bölgede güven ve istikrarı koruma, dünya barışını tesis etme rolünü üstlenmesi gerekiyor" şeklindeki ifadelerine yer verildi.

Şiddet olaylarına sahne olan Suriye, Yemen ve Libya gibi bölge ülkeleri için yürütülecek her türlü diplomatik girişimi destekleyeceklerini kaydeden Arabi, "Terörün her türlüsünü yok etmek ve kaynaklarını kurutmak için uluslararası dayanışma sergilenmesinin" gerekliliğini vurguladı.

Arabi ve Bogdanov ikilisinin görüşmelerinde, Suriye'deki durum, Moskova tarafından ilgili taraflarla yürütülen istişareler de dahil, bu konuda sarf edilen bölgesel ve uluslararası çabalar başta olmak üzere bölgede yaşanan son gelişmeleri ele aldığı belirtildi.

Kaynak: AA

 

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?