banner15

Arap Birliği Husilerin füze saldırısını kınadı

Arap Birliği, Husilerin Yemen'den Mekke-i Mükerreme yönüne gerçekleştirdiği füze saldırısını şiddetle kınadı.

Arap Birliği Husilerin füze saldırısını kınadı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Arap Birliği, Husilerin Yemen'den Mekke-i Mükerreme yönüne gerçekleştirdiği füze saldırısını şiddetle kınadı.

Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt, yaptığı yazılı açıklamada, Husilerin söz konusu saldırısını "mukaddes topraklara yönelik kabul edilemez çirkin saldırı" olarak nitelendirilerek, saldırının Müslümanların kıblesini hedef almasının yanı sıra kentte bulunan masum sivillere yönelik tehdit oluşturduğuna dikkati çekti.

Saldırıyı, Yemen'de istikrarlı ateşkesin sağlanmasına çalışıldığı dönemde gerçekleştirilmesini tehlikeli kışkırtma olarak değerlendiren Ebu Gayt, söz konusu kışkırtmanın bölge güvenliği ve istikrarını da tehdit ettiğini vurguladı.

Öte yandan, Mısır Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada da Husilerin Mekke'ye balistik füze fırlatarak gerçekleştirdiği saldırı şiddetle kınanarak, Mısır'ın söz konusu saldırıya karşı Suudi Arabistan'ın yanında olduğu kaydedildi.

Açıklamada, saldırının kabul edilemez ve tehlikeli gelişme olmasının yanı sıra Müslümanların mukaddesatına karşı saygısızlık olduğu ve sivillerin hayatını hiçe saydığı vurgulandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2016, 19:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
HÜSEYİN ÇEPOĞLU
HÜSEYİN ÇEPOĞLU - 2 yıl Önce

ALLLAHIN EVİNE SALDIRMAK ALLAH CC NA KAFA TUTMAKTIR BUNU YAPANLARIN SONUNUN NE OLDUĞU GEÇMİŞTE VAHİM ÖRNEKLERLE DOLUDUR CEHENNEM HAZIR BEKLİYOR HERKES AKLINI BAŞINA TOPLASIN

banner39

banner36

banner37

banner35