banner39

BAE İhvan'ı 'terör' listesine aldı, Sisi memnun

Mısır darbe yönetimi, BAE'nin İhvan'ı terör örgütleri listesine almasını memnuniyetle karşıladı.

Ortadoğu 16.11.2014, 23:27 16.11.2014, 23:37
BAE İhvan'ı 'terör' listesine aldı, Sisi memnun

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MısırBirleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) İhvan'ı terör örgütleri listesine almasını memnuniyetle karşıladı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bedr Abdulati, yaptığı açıklamada, Mısır'ın, BAE'nin İhvan'ı "terör örgütü" listesine almasını memnuniyetle karşıladığını belirtti. 

Abdulati, iki ülke arasında terörle mücadele de dahil tüm alanlarda iyi bir işbirliği ve koordinasyon olduğunu kaydetti. 

BAE'de dün Bakanlar Kurulu tarafından bir terör örgütü listesi hazırlandığını, listede, arasında Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan), Mısır'daki Beyt el-Makdis, Yemen'deki silahlı Husi Hareketi, El Kaide bağlantılı Ensaru'ş Şeria'nın da olduğu 83 örgüt ve hareketin yer aldığı duyurulmuştu.

 Suudi Arabistan da mart ayında, Müslüman Kardeşler'in de (İhvan) arasında bulunduğu 8 örgütü, resmi olarak "terör örgütleri" listesine almıştı. Mısır, 3 Temmuz'daki darbenin ardından İhvan'ı terör örgütü ilan etmişti.

 

 

Yorumlar (1)
Emel İnal Alshava 8 yıl önce
Türk vatandaşı Dr. Amer Alshava'yı 50 gündür hiç bir açıklama yapmadan alıkoyarak tüm uluslararası hukuk ve anlaşmaları ihlal eden Birleşik Arap Emirlikleri üzerine kamuoyu baskısı oluşturmak için lütfen imzalyıp paylaşın. http://www.avaaz.org/en/petition/Hazza_bin_Zayed_Al_Nahyan_UAE_National_Security_Advisor_Stop_enforced_disappearances_in_UAE_and_release_Dr_Amer_Alshava/?crRzcbb
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?