banner39

BAE'nin İsrail'e şirin görünme çabası sınır tanımıyor

BAE'li aktivistten skandal talep: Hayber'den kovulan Yahudilere tazminat ödensin

Ortadoğu 25.09.2020, 12:16
BAE'nin İsrail'e şirin görünme çabası sınır tanımıyor

BAE'li aktivist Mazraui, İsrail'le normalleşme adımlarına yeşil ışık yakan Suudi Arabistan'ın Hz. Muhammed döneminde Hayber'den çıkarılan Yahudiler için İsrail'e tazminat ödemesi ve vatandaşlık vermesi çağrısında bulundu.

İsrail ile Birleşik Arap Emirlikeri (BAE) arasında imzalanan normalleşme anlaşmasının ardından iki ülke arasında ilişkiler artık açıkça sergileniyor. Çeşitli alanda yapılan anlaşmalarla birlikteliği kuvvetlendiren BAE'den skandal bir adım geldi.

Yeni ülkelerin de normalleşme rüzgarına katılacağı konusu gündemi meşgul ederken BAE'li bir sözde aktivist, ilginç ve bir o kadar da skandal bir talep ile ortaya çıktı.

İsrail'de yayın yapan Maariv gazetesine konuşan aktivist Mazraui, Suudi Arabistan'ın Hz. Muhammed döneminde Hayber'den çıkarılan Yahudiler için İsrail'e tazminat ödemesi ve vatandaşlık vermesi çağrısında bulundu.

Mazrui, BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed ile yakın ilişkilere sahip olması ile dikkat çekiyor. Mazrui'nin talebinin Zayed tarafından desteklendiği düşüncesi hakim.

Kaynak: Haber 7

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?