banner39

Bağdadi'nin eşi Lübnan'da gözaltında

Lübnan askeri istihbaratının, yabancı istihbarat birimleriyle koordineli şekilde Bağdadi'nin eşi ve bir oğlunu sınır kapılarından birinde gözaltına aldığı iddia ediliyor

Ortadoğu 02.12.2014, 09:57 02.12.2014, 13:43
Bağdadi'nin eşi Lübnan'da gözaltında

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

IŞİD lideri Ebu Bekir el-Bağdadi'nin eşi ve bir oğlunun Lübnan'ın Suriye sınırında gözaltına alındığı iddia edildi.

Lübnan'da yayın yapan Es-Sefir gazetesinin haberine göre, Lübnan askeri istihbaratı, yabancı istihbarat birimleriyle koordineli şekilde Bağdadi'nin eşi ve bir oğlunu sınır kapılarından birinde gözaltına aldı. 

AFP ve Reuters de Lübnan güvenlik birimlerine dayanarak gözaltı işlemini teyit ettiklerini duyurdu ancak iki ajans da konuştukları Lübnanlı yetkililerin ismini açıklamadı. CNN de başka kaynaklardan olayı doğruladığını açıkladı ve Lübnanlı yetkililerin Bağdadi'nin eşi ve çocuğunun ismini vermekten özellikle kaçındığını belirtti.

Haberlerde, sahte kimlikle yakalanan Bağdadi'nin eşi ve oğlunun soruşturma için başkent Beyrut'un doğusundaki Savunma Bakanlığı binasına götürüldüğü ifade edildi.

ABD yönetimine göre Bağdadi, 40'lı yaşlarında. Yakalanan kadının Bağdadi'nin ilk eşi olduğu belirtiliyor. Bazı kaynaklar ise yakalanan kadının Bağdadi ile halen evli olup olmadığının bilinmediğini, beraberindeki çocuğa ise DNA testi yapılacağını belirtiyorlar.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?