Bağdat ve Diyala'daki saldırılarda 24 kişi öldü

Irak'ın Bağdat ve Diyala şehirlerinde dün meydana gelen IŞİD'in üstlendiği iki saldırıda toplam ölen sayısının 24 yaralı sayısının da 67 olduğu açıklandı

Bağdat ve Diyala'daki saldırılarda 24 kişi öldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak'ın başkenti Bağdat ve Diyala'ya yapılan saldırılarda toplam 24 kişi hayatını kaybederken 67 kişi de ağır yaralandı.

Bağdat'ta dün bomba yüklü bir aracın patlatılması sonucu en az 19 kişinin öldüğü, 43 kişinin ise yaralandı. Saldırının IŞİD tarafından yapıldığı iddia edildi.

Polisin ve hastane yetkililerinin verdiği bilgiye göre, başkent Bağdat'ın doğusunda bulunan ağırlıklı olarak Şiilerin yaşadığı el-Cedide bölgesindeki bir marketin yakınında Salı günü bomba yüklü bir aracın patlatılması sonucu en az 19 kişi hayatını kaybetti, 43 kişi ise yaralandı. Polis kaynağına göre Bakubah şehrinin batısındaki el- Bazul köyünde de bir kişi öldürüldü.

Son günlerde Irak'ın birçok bölgesi benzer saldırılara mazur kalıyor. Zafaraniya bölgesindeki saldırıda 4 kişinin öldüğü, 10 kişinin de yaralandığı belirtildi. Tarmiya'daki bir ordu kontrol noktasını hedefleyen bomba yüklü bir aracın patlatılması sonucu 3 güvenlik görevlisi hayatını kaybederken, 9'u da yaralandı. Yine salı günü Diyala ilindeki Mandali kasabasında bomba yüklü bir aracın patlaması sonucu, en az 4 kişi hayatını kaybetti.

Dün gerçekleşen her iki ayrı saldırıyı da IŞİD üstlendi.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2015, 07:34
banner53
YORUM EKLE

banner39