banner15

Bağdat'ta çatışma: Dokuz ölü

Irak ordusuna bağlı birlik Bağdat'ta bir eve baskın düzenledi, baskın sırasında çıkan çatışmada 5'i güvenlik görevlisi olmak üzere 9 kişi öldü

Bağdat'ta çatışma: Dokuz ölü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Irak'ta bir askeri birliğin başkent Bağdat'ta düzenlediği baskında 9 kişinin öldüğü bildirildi.

Irak ordusuna bağlı Bağdat Operasyonlar Müdürlüğü bünyesindeki 54. Tümene bağlı birliğin Bağdat'ın batısında yer alan Yermuk semtinde bir eve bu sabah baskın düzenlediği belirtildi. Baskın sırasında çıkan çatışmada 5'i güvenlik görevlisi olmak üzere 9 kişi öldü.

Bağdat Operasyonlar Müdürlüğünden bir kaynak, aldıkları bir istihbarat sonucunda Yermuk semtinde silahlı bir grubun kaldığı eve bu sabah baskın düzenlendiğini söyledi.

Silahlı grup ile güvenlik güçleri arasında bir saat süren şiddetli çatışmada silahlı gruptan 4 kişinin öldürüldüğünü ve 1 kişinin sağ ele geçirildiğini belirten kaynak, güvenlik güçlerinden de biri subay olmak üzere 5 kişinin yaşamını yitirdiğini kaydetti.

Baskında çok direnen silahlı grubun ancak roketatarlar kullanılarak kontrol altına alınabildiği, evde yapılan aramada çeşitli çaplarda silahların yanı sıra 4 kilo C4 tipi patlayıcı ve patlatılmaya hazır yeleklerin bulunduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2011, 13:42
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35