Bahreyn ve Pakistan arasında 6 anlaşma

Bahreyn Kralı Selman El Halife Pakistan ziyaretinde, ziyaretin ilk gününde iki ülke arasında 6 alanda anlaşmalara imza atıldı

Bahreyn ve Pakistan arasında 6 anlaşma

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Bahreyn Kralı Pakistan ziyaretinde. Pakistan ve Bahreyn arasında 6 alanda yeni işbirliği anlaşmalarına imza atıldı. 

Bahreyn Kralı Hamid Bin İsa Bin Selman El Halife'nin üç günlük Pakistan ziyaretinin ilk gününde Pakistan ve Bahreyn arasında altı anlaşma imzalandı.

İki ülke arasında bakanlıklara bağlı ortak ikili işbirliği komisyonunun oluşturulması, yatırımların korunması ve teşviki, gıda güvenliğinde işbirliği, hava hizmetleri, su ve güç alanlarında İçişleri Bakanlıkları arasında işbirliği konularında anlaşmalar imzalandı.

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, Bahreynli yatırımcıları, enerji alanında, işlenmiş petrol endüstrisinde, liman imarı, madencilik, altyapı, bankacılık ve finans sektöründe mega projelerle ülkelerine beklediklerini belirtti.

Pakistan’ın son dönemde artan Suudi ziyaretçileri yanında Bahreyn’le de ilişkileri üst düzeye taşıması Pakistan-Körfez yakınlaşması yorumlarına neden oluyor. Geçtiğimiz günlerde Suudilerden alınan 1.5 milyar dolarlık kredi epeyi tartışıldı. Medyada bu yeni işbirliğinin siyasi yansımalarının ne olacağı tartışılıyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 11:54
banner53
YORUM EKLE

banner39