Bahreyn'de iktidar yıkılıyor!

Bahreyn Alimler Konseyi Başkanı "Bahreyn rejiminin elleri masum şehidlerin kanlarına bulaşmış durumdadır. Bu rejimin yıkılmasına artık ramak kaldı" dedi

Ortadoğu 07.03.2011, 12:07 07.03.2011, 12:07
Bahreyn'de iktidar yıkılıyor!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bahreyn Alimler Konseyi Başkanı Mecid Meşal El-Alem haber kanalına verdiği röportajda, bu ülkede halkçı gösterilerin genişlik kazandığına değinerek, dün Başbakanlık binası önünde yapılan oturma eyleminden söz etti ve "İktidardaki rejim, her gün biraz daha sonuna yaklaşmakta. Rejimin yıkılmasına ramak kaldı" dedi.

Mecid Meşal bu hususta ayrıca "Halkın, Başbakanlık binası önünde oturma eylemi düzenlemesi her gün devam eden bir durum. Bu eylemden maksat, halkı temsil edecek demokratik düzenin kurulması konusu dahil, meşru ve adil taleplerimizin gerçekleştirilmesini sağlamak" ifadesini kullandı.

Bahreyn Alimler Konseyi Başkanı Mecid Meşal açıklamalarının devamında "Halk bugün, Bahreyn kabinesinin görevden çekilmesinde ısrarlı. Çünkü bu kabinenin elleri, masum şehidlerimizin kanlarına bulaşmış durumunda" diyerek "Hükümet halen, halkı gruplara bölerek kendi menfaatlerini korumak üzere tüm imkanlarını devreye sokmaya çalışıyor" diye ekledi.

Meşal daha sonra "Bahreyn halkı aynı zamanda ulusal vahdet ve inanç bağlılığının korunması ve dini ihtilaflara yol açmaktan kaçınma çerçevesinde siyasi bütün talepleri gerçekleşene kadar başlattığı bu kıyamı sürdürmekte de ısrarlı" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?