Bahreyn'de müdahale için önlem talep edildi

Bahreyn'de "Felaketlerle Mücadele Ulusal Komitesi", muhtemel Suriye müdahalesi nedeniyle ülkede gerekli önlemlerin alınmasını istedi

Bahreyn'de müdahale için önlem talep edildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bahreyn'de "Felaketlerle Mücadele Ulusal Komitesi", muhtemel Suriye müdahalesi nedeniyle ülkede gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Bahreyn İçişileri Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan habere göre, "Felaketlerle Mücadele Ulusal Komitesi", Bahreyn Kamu Güvenliği Başkanı Tarık Hasan el-Hasan başkanlığında bir toplantı düzenledi.

Komite, Bahreyn'e ve Körfez İşbirliği Konseyi'ne (KİK) de yansımalarının olabileceği tahmin edilen muhtemel Suriye müdahalesi dolayısıyla bakanlıkların ve ilgili kurumların felaketlerle mücadele planını uygulamaya koyması için gerekli hazırlıkları yapması çağrısında bulundu.

Her türlü felakete ilişkin bilinçlendirme programları hazırlamak için ilgili tüm kurumların koordineli çalışması gerektiğini vurgulayan komite, toplantı sonunda bakanlıkların ve ilgili kurumların hazırlıklarını denetleyerek rapor hazırlayacak bir ekibin oluşturulması ve Sivil Savunma Genel Müdürlüğü'nün sığınma merkezlerinin ihtiyacının temin edilmesi için çalışmalar yürütmesi yönünde de kararlar aldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2013, 13:19
banner53
YORUM EKLE

banner39