Bahreyn'den 'kara harekatı için hazırız' açıklaması

Bahreyn, Suudi Arabistan'ın IŞİD'e karşı kara birlikleri gönderebiliriz açıklamasından sonra askeri harekat için hazır olduklarını bildirdi.

Bahreyn'den 'kara harekatı için hazırız' açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Körfez ülkelerinden Bahreyn, Suudi Arabistan'la birlikte Suriye'de savaşması için asker göndermeye hazır olduklarını açıkladı.

Bahreyn'in İngiltere büyükelçisi Favaz bin Muhammed tarafından yapılan açıklamada, terörizme karşı uluslararası koalisyona katılmak için "Suudiler ile uyum içinde" çalışacaklarını kaydetti.

İki gün önce ise Suudi Arabistan Ordu Sözcüsü General Ahmed Asiri, ABD liderliğindeki uluslararası koalisyonun kabul etmesi durumunda, IŞİD'e karşı savaşmak üzere Suriye'ye asker gönderebileceklerini belirtmişti. Asiri, "Suriye'de hava saldırıları yeterli değil ve bir kara operasyonu gerekli. Neticeye varabilmek için her iki operasyonu da birlikte yürütmemiz gerekir" açıklamasında bulunmuştu.

Ayrıca Suud yönetimi, yaklaşık bir yıldır Yemen'de devlet dairelerini ele geçiren ve İran'ın desteklediği ileri sürülen Şii Husi milislerle çatışıyor. Bu askeri operasyona ise aralarında Mısır ve Bahreyn'in de bulunduğu 8 Arap ülkesi destek veriyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2016, 12:25
banner53
YORUM EKLE

banner39