banner15

Barzani'den PYD'ye Esad suçlaması

Irak'taki Kürt Yönetimi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "PYD ile Baas rejimi arasında sıkı bir işbirliği yapılıyor" denildi

Barzani'den PYD'ye Esad suçlaması

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Demokratik Birlik Partisi (PYD) ile Baas rejimi arasında sıkı bir işbirliği olduğu belirtilerek, "PYD ile Suriye rejimi arasındaki ilişkiler gün gibi aşikar" denildi.

PYD Eşbaşkanı Salih Müslim'in geçtiğimiz günlerde Suriye'den, Irak'ın Kürt bölgesine alınmamasıyla başlayan kriz devam ediyor.

PKK'ya yakınlığıyla bilinen Fıratnews'te (ANF), Kürdistan Demokrat Partisi'nin (KDP), Baas rejiminden, PYD'yi Rimelan bölgesinden çıkarmasını istediğiyle ilgili bir haber yayınlandı.

IKBY Başkanlığı, resmi internet sitesinde yazılı bir açıklama yaparak söz konusu iddiaya cevap verdi.

Açıklamada, haberin gerçekten uzak olduğu ve hiçbir dayanağının olmadığı belirtilerek, PYD'nin Suriye rejimiyle olan ilişkilerini saklamak için böyle bir yola başvurduğu kaydedildi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"PYD ve Suriye rejimi arasındaki ilişkiler gün gibi aşikar. Kürdistan halkı, PYD'nin yürüttüğü savaşın, Suriye rejimi destekli olduğunu çok iyi biliyor. Zira PYD, rejimin çıkarları için savaşıyor ve onunla birlikte hareket ediyor. PYD, siyasetinde ve çalışmalarında halkın iradesine saygı duymuyor. Madem artık Allah'tan korkmuyor, halktan utanmıyorsunuz ve tek amacınız işgalcilere yardım etmekse, o zaman istediğinizi söyleyin ve yapın."

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2013, 16:12
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48