banner39

Batı Şeria işgalinde yeni adım!

Batı Şeria'ya girişte kullanılan damgadaki "Filistin bölgesi" ibaresi kaldırıldı, bir Filistinli genç daha öldürüldü

Ortadoğu 13.12.2012, 07:48 13.12.2012, 09:25
Batı Şeria işgalinde yeni adım!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Filistin'e Birleşmiş Milletler'de "üye olmayan gözlemci ülke" sıfatının verilmesinin ardından İsrail, Filistinlilere yönelik yeni bir uygulama daha başlattı.

İsrail hükümeti, Batı Şeria'ya girmek isteyenlerin pasaportlarına vurduğu giriş damgasındaki "Filistin bölgesi" ibaresini kaldırdı yerine "Yahudi ve Samara bölgesidir" ibaresini getirdi.

Israil, Birleşmiş Milletler nezdinde "İsgal altında olduğu ve meşrutiyeti hiçbir devlete ait olmadığı'' kabul edilen Bati Şeria bölgesine girişte yeni bir uygulama başlattı..

Batı Şeria'ya girişlerde pasaportlara vurulan giriş damgasındaki " "Filistin bölgesidir" ibaresi yerine "Yahudi ve Samara Bolgesidir" ibaresi konuldu.

Kullanılmaya başlanan yeni ibarenin bölgede endişelere yol açtığı belirtiliyor.

Uygulamanın Filistin'e Birleşmiş Milletlerde üye olmayan gözlemci ülke sıfatının verilmesinin ardından başladığı iddia ediliyor.

FİLİSTİNLİ GENÇ ÖLDÜRÜLDÜ

Öte yandan, Batı Şeria'da İsrail askerleri silah taşıdığını iddia ettikleri  17 yaşındaki Filistinli genci öldürdü.

Muhammed Selayime'nin, El-Halil'deki İbrahim Camisi yakınında İsrail askerleri tarafından açılan ateş sonucu yaşamını yitirdiği bildirildi.

Filistin yönetiminden yapılan açıklamada, cinayet kınanarak, ''İsrail'deki aşırı sağcı hükümet, cinayet ve yıkımlar ile bölgeyi yeni bir şiddet sarmalına çevirmeye çalışıyor'' ifadesine yer verildi.

Selayme'nin doğum gününü ailesiyle kutlamak için bazı ihtiyaçlarını almak üzere alışverişe çıktığını ancak vücuduna isabet 6 mermi isabet etmesi sonucu olay yerinde hayatını kaybettiğini ifade etti.

İsrail ordusunun cenazeyi henüz Filistin tarafına teslim etmediği, ayrıca görüntü almak isteyen gazetecilere de izin vermediği belirtildi.

banner53
Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?