banner39

Beltaci'nin dava duruşması ertelendi

Mısır'da aralarında HAP Genel Sekreteri Beltaci'nin de bulunduğu 4 kişinin, "polislere işkence" iddiasıyla yargılandığı davanın duruşması ertelendi.

Ortadoğu 11.08.2014, 02:14 11.08.2014, 07:30
Beltaci'nin dava duruşması ertelendi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mısır Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Polis Akademisi'nde görülen davada Kahire Ceza Mahkemesi, Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Genel Sekreteri Muhammed el-Beltaci ile diğer 3 sanığın "polislere işkence" iddiasıyla yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Duruşmada "Şahid Şadi Visam'ın ifadesinde 180 derece değişiklik var. Mahkeme bize söz hakkı vermediği için ithamlara karşılık veremiyoruz ama olsun Allah bize yeter" diyen Biltaci, mahkeme heyeti tarafından "hakaretle" suçlandı.

Beltaci, suçlamaları reddederken, savunma heyeti de "Allah bize yeter" ifadesinin pek çok davada yargılanan ve hastalığı nedeniyle salı günü ameliyat olması gereken Biltaci'nin yaşadığı zulmü ifade etmek amacıyla kullanıldığını kaydetti.

HAP Genel Sekreteri Beltaci, Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak yöneticilerinden Safvet Hicazi ve darbe karşıtları tarafından Rabiatul Adeviyye Meydanı'nda kurulan sahra hastanesinde görev yapan doktorlar Muhammed Mahmud Zanati ve yardımcısı Abdulazim İbrahim, "2 polisi kaçırarak darbe karşıtlarının gösteri yaptığı Rabiatul Adeviyye Meydanı'nda zorla alıkoyma ve işkence yapma" suçlamasıyla yargılanıyor.

 

 

Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?