banner15

Beş Ürdünlü istihbaratçı mülteci kampında öldürüldü

Ürdün'ün başkenti Amman yakınlarındaki mülteci kampında meydana gelen saldırıda beş Ürdün İstihbarat subayı öldürüldü.

Beş Ürdünlü istihbaratçı mülteci kampında öldürüldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ürdün'de mülteci kampında subaylara saldırı. Başkent Amman yakınlarında bulunan Filistin mülteci kampında meydana gelen bir silahlı saldırıda, beş Ürdün İstihbarat Kurumu'nun subayı öldürüldü.

Ürdün'ün başkenti Amman'a bağlı Beka Mülteci Kampı'ndaki istihbarat ofisini hedef alan saldırıda 5 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. 

Ürdün resmi haber ajansı PETRA'nın Medyadan Sorumlu Devlet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Muhammed el-Mumeni'nin açıklamasına dayandırdığı haberinde, "Başkentin kuzeyinde yer alan Beka Kampı'ndaki istihbarat ofisine, alçak bir terör saldırısı düzenlendi. Söz konusu saldırıda bir bekçi, bir ofis çalışanı ve üç istihbarat subayı olmak üzere 5 kişi hayatını kaybetti." ifadelerine yer verildi.  

Mumeni, terör saldırısının ramazan ayının ilk günü sabah saatlerinde düzenlenmesine dikkati çekerek, bunun olayın faillerinin ağır bir suç işlediği ve dini değerlerden uzak olduğunun açık bir delili olduğunu belirtti. Mumeni, kendilerini vatanları uğruna adamış kişilerin temiz kanlarının akıtıldığını ifade etti. 

Açıklamada, güvenlik güçlerinin olay ve failleri hakkında araştırma çalışmalarına başladığı, konu hakkında ayrıntılara ilişkin açıklama yapılacağı kaydedildi.  

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2016, 12:42
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48