banner39

Beşi daha kaçırıldı, 'Eğit-donat'ta sadece iki kişi kaldı...

ABD ve Türkiye tarafından eğitilerek Suriye'ye gönderilen muhalif gruptan sadece 2 kişinin rehin düşmediği ve hayatta kaldığı belirtildi

Ortadoğu 04.08.2015, 13:24 04.08.2015, 13:50
Beşi daha kaçırıldı, 'Eğit-donat'ta sadece iki kişi kaldı...

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD ve Türkiye tarafından oluşturulan eğit- donat projesi kapsamında eğitilen beş kişi daha El Kaide'nin Suriye kolu El Nusra Cephesi tarafından kaçırıldı.

Muhaliflere yakınlığıyla bilinen Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’den Rami Abdurrahman, son iki günde eğit donat projesi kapsamında eğitilenlerden en az beşinin daha kaçırıldığını belirtti.

El Nusra Cephesi ilk olarak 29 Temmuz'da Türkiye'de eğitilerek Suriye'ye gönderilen grubun lideri Nedim el Hasan’ı ve beraberindeki 17 kişiyi Halep’in kuzeyinde kırsal bir bölgede kaçırmıştı. Kaçırılan 18 kişinin bırakılması için El Nusra Cephesi'ne yapılan çağrılar sonuçsuz kalmış ve örgüt militanları bir kez daha karargaha saldırı düzenlemişti.

Geçtiğimiz günlerde, çatışmalar sonucunda beş tümen üyesi öldürülmüş, 16'sı yaralanmış, sekizi ise El Nusra militanları tarafından kaçırılmıştı. Böylece geriye 54 kişilik bölükten sağlam halde 7 savaşçı kalmıştı.

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?