banner15

Beşşar Esad'a bir uyarı da FKÖ'den

Suriye’de Baas güçleri operasyonlara devam ederken; Filistin Kurtuluş Örgütü, Baas güçlerinin insanlığa karşı suç işlediğini açıkladı

Beşşar Esad'a bir uyarı da FKÖ'den

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye’nin Hama, Deyr ez Zor ve Humus kentinde kanlı operasyonlar gerçekleştiren Esad birliklerinin şimdiki durağı Akdeniz kıyısındaki Lazkiye.

Suriye ordusunun Lazkiye'deki operasyonları ile ilgili açıklama yapan Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Genel Sekreteri Yaser Abid Rabbo, Suriye Ordusu'nun Lazkiye'deki saldırıların 'insanlığa karşı suç' işlediğini söyledi.

Reuters'a konuşan FKÖ yetkilisi, Lazkiye'nin Ramil mahallesindeki Filistin mülteci kampına yönelik saldırıyı değerlendirdi. Abdi Rabbo, "Teneke evleri savaş gemileri ve ve tanklarla vuruyorlar. Kaçacak ya da saklanacak yeri olmayan insanların üzerine mermi yağdırıyorlar. Bu, insanlığa karşı suçtur." dedi.

Ramil mülteci kampından 10 bine yakın insanın kaçtığı tahmin ediliyor. Lazkiye'de devam edem saldırılarda en az 34 kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2011, 16:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 8 yıl Önce

zalim kendinden bekleneni yapıyor ama diğer taraftan bütün dünya susurak vahşete ortak oluyor... Rabbim bunları ve işbirlikçilerini kahru perişan etsin inşallah...

banner39

banner36

banner37

banner35