banner15

Beyrut'ta bombalı saldırı: 35 ölü

Beyrut'un güneyinde biri Emniyet müdürlüğüne diğeri Alışveriş merkez olmak üzere iki intihar saldırısı gerçekleştirildi. İlk belirlemelere göre 35 kişi hayatını kaybetti en kaz 180 kişi yaralandı

Beyrut'ta bombalı saldırı: 35 ölü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta meydana gelen iki patlamada, ilk belirlemelere göre 35 kişi öldü, 180 kişi de yaralandı.

Lübnan Kızılhaçından alınan bilgiye göre, Beyrut'un güneyinde Hizbullah'ın kalesi olarak bilinen Dahiye bölgesinde iki patlama oldu. 35 kişinin hayatını kaybettiği patlamalarda 180 kişinin de yaralandığı belirtildi. Bölgede Filistinlilerin yaşadığı bir mülteci kampı da bulunuyor.

Hizbullah'ın kalesi sayılan Beyrut'un güney banliyösünde meydana gelen saldırı Mansour Alışveriş Merkezi ve Emniyet Genel binanın çevresinde eş zamanlı olarak meydana geldi. Hizbullah'ın El Manar TV, patlamaların yaklaşık yedi dakika arayla meydana geldiğini bildirdi.

Patlamaların bomba yüklü araçla veya intihar saldırısı şeklinde meydana geldiği yönündeki iddialara karşın, güvenlik kaynakları ise patlamaların gerçek nedeninin henüz belirlenemediğini ifade ettiler.

Patlamaların ardından bölgeye çok sayıda ambulans sevk edilirken, yetkililer halka kan bağışı çağrısında bulundu.

Öte yandan, patlamaların meydana geldiği esnada bir yıldır toplanamayan Lübnan Meclisi ise seçim yasası ve ülkenin Dünya Bankasındaki kredileri ile ilgili kanun tasarılarını görüşüyordu.

Patlamaların ardından Lübnan Meclisi'nde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Meclis Başkanı Nebih Berri, oturumun yarına ertelediğini duyurarak görüşmeleri sonlandırdı.

Saldırıyı IŞİD üstlendi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 07:50
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35