banner39

Biltaci'den tarihi savunma VİDEO

Son duruşmasında kesinlikle şiddete bulaşmadıklarını belirterek hakimlerin verecekleri beraat kararının hakimler için hayırlı olacağını söyledi

Ortadoğu 27.05.2014, 11:06 27.05.2014, 11:27
Biltaci'den tarihi savunma VİDEO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'da İhvan'ın önde gelen üyelerinden Hürriyet ve Adalet Partisi genel Sekreteri Muhammed El Beltaci, darbeden sonra hakkında açılan davada savunma yaptı. Kendisine yöneltilen suçlamaları reddeden Beltaci, mahkemedeki son duruşmasında hakkındaki iddialar hakkında konuştu. Beltaci, kendisine taleplerini soran hakime Kur'an-ı Kerim'den,  "Nefse ve hevese uyma, sonra bu seni Allah'ın yolundan saptırır" ayetyle cevap verip "idam benim için şereftir" dedi ve verecekleri beraat kararının kendilerini değil hakimleri kurtaracağını söyledi.

Hakim tarafından ısrarla talepleri sorulan Beltaci konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Benim bir tek talebim var ve bunu tarihe söylüyorum; Allah Kuran'da sizin şu anki yeriniz gibi bir yerde oturan Hz. Davut'a hitaben buyuruyor ki: 'Ey Davud! Biz seni yeryüzünde halife yaptık. O halde insanlar arasında adaletle hükmet. Nefse ve hevese uyma, sonra bu seni Allah'ın yolundan saptırır. Doğrusu Allah'ın yolundan sapanlara, hesap gününü unutmalarına karşılık çetin bir azap vardır."

Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?