banner39

Bin Ladin operasyonda değil hastalıktan öldü

İran İstihbarat Bakanlığı'ndan bin Ladin’in ölümüyle ilgili ilginç bir iddia geldi

Ortadoğu 09.05.2011, 14:47 09.05.2011, 16:26
Bin Ladin operasyonda değil hastalıktan öldü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İran İslam Cumhuriyeti İstihbarat Bakanı, Bin Ladin’in hastalığı dolaysıyla daha önce öldüğünü duyurdu.

Mehr haber ajansının bildirdiğine göre, bakanlar kurulu çerçevesinde gazetecilere demeç veren İran İslam Cumhuriyeti İstihbarat Bakanı Hüccetilislam Haydar Muslihi, Bin Ladin’in cenazesi neden gösterilmediğine ilişkin soruya verdiği yanıtta, İslami uyanışı etkilmek amacıyla Bin Ladin’in öldürüldüğü haberi yayınlandığını söyledi.

El Kuds el Arabi Gazetesi'nin haberine göre ise İran İstihbarat Bakanı yapğtığı açıklamada, Usame bin Ladin'in ABD askerleri tarafından değil de; daha önceden var olan hastalığı nedeniyle öldüğüne dair ellerinde kanıt olduğunu dile getirdi.

Bin Ladin’in öldürülmesi senaryosu ABD seçimleri için iç malzeme olarak kulanıldığını belirten Haydar Muslihi, bu ülkenin ekonomik durumu örtbas istendiğini kaydetti.

İran İslam Cumhuriyeti İstihbarat Bakanı, daha önce aldıkları kesin ve doğru habere istinden Bin Ladin’in hastalığı dolaysıyla daha önce öldüğünü duyurdu.

Yorumlar (4)
kazim kartal 12 yıl önce
en sonunda dünya bültenide yazabildi,simdi dünyayi kurtaracagimiza ümitlenelimmi.bütün dünya coktan biliyor,ama bizimkiler yeni uyaniyor,cünkü kendileri düsünmeye üseniyorlar veya paralarini onlardan aliyorlardir.
Muhammet 12 yıl önce
Nasıl öldüğü önemli mi gerçekten? Bu tip haberlerin bilgi kirliliği oluşturduğu ve gereksiz yere insanların zihnini bulandırdığı kanaatindeyim. Mesela 2004'e kadar 11 Eylül'ü resmen kabul etmemesi; kabul edişinin de Amerikan başkanlık seçimlerine denk gelmesi, akabinde oğul Bush'un ikinci kez seçilmesindeki rolü daha ilginç geliyor bana
arabi 12 yıl önce
amerika yalanlar üzerine kurulu bir şeytan
Ömer 12 yıl önce
Kanmayin bu oyunlara. Su an sahit oldugunuz olay dünyanin en büyük dolandirmacasidir. Bin Ladin 2001den beri ölü. O günden beri tek bir vidyo kayiti yok! Ölümünü gizlediler cünkü Bin Ladin kadar kolay bir ülke isgal bahanesi yoktu bu dünyada. Bu yalani ayakta tutamadilar. Yazar arkadaslar bu batili medyanin propagandasini 1 e 1 aktarmayin bu habercilik degil! Kendiniz arastirin, hazir lokma olmyor
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?