banner15

Bin Ladin'in oğlundan Suudilere ayaklanma çağrısı

El-Kaide örgütünün öldürülen lideri Ladin'in oğlu Suudi Arabistan'a karşı ayaklanma çağrısı yaptı

Bin Ladin'in oğlundan Suudilere ayaklanma çağrısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Usame bin Ladin'in oğlu Suudi Arabistan Kralına karşı ayaklanma çağrısı yaptı. The New Arab yayınının haberine göre, El Kaide örgütü kurucusunun oğlu Hamza bin Ladin, Suudi Arabistan’da yaşayan kabileleri, ülkeyi yöneten kraliyet ailesine karşı ayaklanmaya çağırdı

YouTube'da sesli olarak yayınlanan çağrısında Hamza bin Ladin "despotlar ve zorbalar düzeninden ve onları destekleyen ABD etkisinden kurtulmak için ülke yöneticilerini "devirmeyi" önerdi.

Ladin, Müslüman gençlere Suudi ailesine karşı cihatta deneyim kazanmak için Yemen’deki İslamcı gruplara katılmalarını tavsiye etti.

Ladin konuşmasında, "Biz ABD ajanlarına karşı, kutsal toprakları Batı ve İran etkisine köle eden cinayetçi Suudi Krallığı ailesine karşı ayaklanmalıyız. İki Kutsal Camilerin bulunduğu toprakların kurtarılması İslam ümmeti yararına ve onun görkemli geçmişine geri dönmesine vesile olacaktır” dedi.

Suudi Krallığı ailesi ülkeyi 23 Eylül 1932 yılından bu yana yönetiyor.

Hamza bin Ladin konuşmasında ABD ve müttefiklerine karşı cihat çağrısında bulundu ve Londra, Washington, Paris ve Tel Aviv’e saldıralar düzenleyeceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2016, 17:28
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35