banner39

Birleşmiş Milletler'den Musul uyarısı

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi Cenevre ofisinde yaptığı basın toplantısında Musul'a askeri bir müdahalenin çok sayıda sivil Suriyeli halkı yerlerinden edeceğini söyledi.

Ortadoğu 08.10.2016, 08:13 08.10.2016, 09:04
Birleşmiş Milletler'den Musul uyarısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Birleşmiş Milletler Yüksek Komiseri Filippo Grandi basın toplantısında Musul şehrine yapılacak Askeri müdahalenin büyük bir sivil insan kitlesinin yerinden olacağını açıkladı.

Musul'a askeri müdahalenin olumsuz koşulları da beraberinde getireceğine dikkat çeken Grandi, " Böyle bir durumda , sivil halkın yerlerinden olacak. Bunun için de çok büyük bir insani yardım gerektirecek, oysa bugün bile Suriye'ye insani yardımların ulaştırılamadığını düşünürsek böyle bir durumun felaket olacak. Bu ihtimali göz önünde bulundurarak Irak hükümetini uyararak son derece dikkatli olmalarını ve bizimde bu durum karşısında Birleşmiş Milletler olarak Irak hükümetine yardımcı olacağımızı kendilerine bildirdik. Suriyeli sivil halkında bu konuda dikkatli olmalarını Suriye hükümeti aracılığı ile kendilerine ilettik " diye konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?