BM askerleri Ürdün sınırında

Suriye'de alıkonulan BM askerleri, birkaç saat içinde teslim edilecek, askerler teslim edilmek üzere Ürdün sınırına getirildi

BM askerleri Ürdün sınırında

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Özgür Suriye Ordusu(ÖSO)'na bağlı Yermük Şehitleri Tugayı tarafından alıkonulan Birleşmiş Milletler Barış Gücü UNDOF'a mensup askerler serbest bırakılmak üzere Ürdün sınırına getirildi. 

Yermük Şehitleri Tugayı tarafından alıkonulan UNDOF mensubu 21 askerden Filipinli subay Michael Manjaha, ''Durumlarının gayet iyi olduğunu ve tutuldukları yerden alınarak yetkililere teslim edilmeleri için hazırlandıklarını'' söyledi.

BM barış gücünde sağlık çalışanı olan Filipinli subay Manjaha, AA'ya yaptığı açıklamada, Yermük Şehitleri Tugayı'nın, birkaç saat içinde serbest bırakılacaklarını bildirdiğini, kendisinin ve arkadaşlarının ayrılmak için hazırlandıklarını belirtti.

Manjaha, ailelerine ''Hepimiz iyiyiz, yakında serbest bırakılacağız'' mesajını iletmek istediğini dile getirdi. Yermük Şehitleri Tugayı'nın kendilerine gayet iyi muamelede bulunduğuna işaret eden Manjaha, güvenlikleri için yoğun çaba sarf edildiğini vurguladı.

İsrail ile Suriye arasındaki ateşkesin gözlemciliğinin yapıldığı Golan Tepeleri'nde geçen Çarşamba günü BM barış gücü askerleri Suriyeli muhalif güçler tarafından alıkonulmuş ve rejim güçleri Cemle köyünden çekilinceye kadar askerlerin serbest bırakılmayacakları belirtilmişti.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2013, 15:16
banner53
YORUM EKLE

banner39