banner39

BM konvoyuna ateş açıldı

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Suriye askerlerinin BM Gözlemci Komutanı General Babacar Gaye'yi taşıyan konvoya ateş açtıklarını duyurdu.

Ortadoğu 30.07.2012, 23:50 30.07.2012, 23:50
BM konvoyuna ateş açıldı

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Suriye'deki taraflara şiddet olaylarına son verme çağrısını yineledi.

Ban, BM Barış Operasyonu Şefi Herve Ladsous'un, Suriye'ye giderek temaslarda bulunduğunu, hükümete ağır silah kullanmaması ve silahlı saldırıları sona erdirmek için verdiği sözü tutması çağrısında bulunduğunu söyledi.

Suriye Hükümeti yetkililerinin sözlerini tutacaklarını söylediğini belirten Ban, ''Hala eyleme geçmelerini bekliyoruz'' dedi.    

Hükümetin savaş uçakları ve helikopterlerle sivillerin yoğun olarak yaşadığı yerlere saldırı düzenlediğini ifade eden Ban, muhalif grupların da saldırılarına hız verdiğini söyledi.

Ban, gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye'deki iç savaşın komşu ülkeleri de tehdit ettiği uyarısında bulundu.

BM KONVOYUNA ATEŞ AÇILDI

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Suriye askerlerinin Birleşmiş Milletler Gözlemci Komutanı General Babacar Gaye'yi taşıyan konvoya ateş açtıklarını duyurdu.

BM Genel Sekreteri Ban, General Gaye'nin de içinde bulunduğu konvoya Suriye rejimine ait bir tank tarafından ateş açıldığını ancak General Gaye ve beraberindekilerin şans eseri bu saldırıdan yara almadan kurtulduğunu açıkladığı konuşmasında, ''Bugüne kadar Suriye devleti güçleri BM'ye ait bir düzine aracı imha etti'' diye konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?