banner15

BM, Suriye'ye karadan yardımı tercih ediyor

BM, Suriye'ye yardımlar için havanın kullanılabileceğini ancak ucuz ve hızlı olması sebebiyle karadan yardımları tercih etmeye devam edeceğini açıkladı

BM, Suriye'ye karadan yardımı tercih ediyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Birleşmiş Milletler, Suriye'de kuşatma altındaki bölgelere havadan insani yardımın hala masada olduğunu ancak daha etkili, hızlı ve ucuz olması nedeniyle karadan yardım yapılmasının tercih edildiğini bildirdi.

BM Cenevre Ofisi Sözcüsü Ahmed Fevzi, gazetecilere yaptığı açıklamada, kuşatma altındaki bölgelere insani yardım ulaştırılması için pazar günü rejime taleplerini ilettiklerini ve cevap beklediklerini söyledi.

Rejimin kuşatması altındaki Daraya'nın başkent Şam'dan sadece 12 kilometre uzaklıkta olduğunu ve rejim onay verirse karadan yardımın yapılabileceğini ifade eden Fevzi, "Kuşatma altındaki bölgelere havadan insani yardım hala masada ancak tercihimiz daha etkili, hızlı ve ucuz olması nedeniyle karadan yardım yapılması." dedi.

BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Sözcüsü Jens Laerke, Daraya'ya karadan insani yardım götürmek için rejimden "kısmı onay" aldıklarını belirterek rejime tam onay vermesi çağrısında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2016, 14:48
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48