banner39

BMGK'ya yeni Halep tasarısı

Yeni Zelanda, Halep’e yönelik hava saldırılarının durdurulması için BMGK'ya karar tasarısı sundu

Ortadoğu 13.10.2016, 09:16 13.10.2016, 09:26
BMGK'ya yeni Halep tasarısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) geçici üyesi Yeni Zelanda, Halep’e yönelik hava saldırılarının durdurulması için karar tasarısı sundu.

Suriye’de ateşkesin sağlanması yönünde BMGK'ya daha önce sunduğu iki öneri Rusya tarafında veto edilen Yeni Zelanda, Halep’e yönelik hava saldırılarının durdurulması için yeni bir tasarı daha hazırladı.

Tasarıda sivillerin ölümüne ve yaralanmalarına yol açan her türlü saldırının bir an önce durdurulması talep ediliyor.

Yeni Zelanda’nın BM Daimi Temsilcisi Gerard van Bohemen yaptığı açıklamada, tasarının oylamaya sunulacağından emin olduklarını belirtti.

Van Bohemen, "Halep’te yaşanan insanlık dramı kesinlikle kabul edilemez. Konsey üyelerinin sorumlulukları altındaki bu büyük sorunu dikkate alacaklarına inanıyoruz." diye konuştu.

Tasarının, BMGK'da oylamaya sunulup sunulmayacağı henüz kesinlik kazanmadı.  

banner53
Yorumlar (1)
Hüsamettin ŞENER 5 yıl önce
hüsamettin şener TÜRKİYE CUMHURİYETİ LOZANA 100 YIL ÖNCE PETROL HIRSIZI ,SOYGUNCU,SOYKIRIMCI HAÇLI KATİLLERE KARŞI VATAN TOPRAKLARIMIZ HALEP-MUSUL HATTINI SAVUNMAYA GİDİYOR.Öne Çıkar1birkaç saniye öncehüsamettin şener Zayıf zamanımızdaBinlerce yıl vatan topraklarımız olan Osmanlı yıkılırken bile son darbe ile savunduğu HALEP -MUSUL HATTINI ZAFERLE KAZANDI. Bu vatan Topraklarımızı Şimdi petrol hırsızı,soyguncu,soykırımcı alçaklaramı bırakalım. Irak,Suriyede iç isyanlar çıktıkca Buranın Halkı
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?