banner39

Boykot eylemleri İsrail'i endişelendirdi

İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin, Belçika Başbakanı Charles Michel ile görüşmesinde boykot ile ilgili endişelerini dile getirdi

Ortadoğu 21.06.2016, 09:06 21.06.2016, 09:06
Boykot eylemleri İsrail'i endişelendirdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, İsrail'e boykot çağrısı yapan BDS Hareketi'nin eylemleri konusunda endişelerini dile getirdi.

İsrail devlet radyosunun haberine göre, Rivlin, Belçika Başbakanı Charles Michel ile Brüksel'de bir araya geldi. Rivlin, görüşmede BDS'nin eylemlerinin devam etmesinden doğacak sonuçlar konusunda uyarıda bulundu.

Filistin Ulusal Girişim Hareketi Genel Sekreteri Mustafa El-Bergusi de "Rivlin'in açıklamaları, BDS Hareketi'nin ne kadar büyüdüğünü ve ne boyuta ulaştığını idrak ettiğini gösteriyor." dedi.

"Boykot, Tecrit ve Yaptırımlar" (Boycott, Divestment ve Sanctions) kelimelerinin İngilizce baş harflerinden oluşan ve uluslararası bir hareket olan BDS, İsrail üzerinde ekonomik ve siyasi baskı oluşturarak, Filistin topraklarındaki işgale son verilmesi hedefiyle 2015'te kuruldu.

Hareket, Filistin'in özgürlük, adalet ve eşitliğine destek verilmesini isterken, İsrail'in yerleşimci-sömürgeciliğini önlemeyi hedefleri arasında gösteriyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?