banner39

Bozdağ'dan önemli açıklamalar

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, ''2014'teki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde inşallah yine bizim destek olduğumuz, aday gösterdiğimiz kişi seçilme imkanı bulur'' dedi.

Ortadoğu 01.08.2012, 19:46 01.08.2012, 20:34
Bozdağ'dan önemli açıklamalar

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Ağustos 2014'te cumhurbaşkanlığı seçimleri olduğunu hatırlatarak, ''İnşallah yine bizim destek olduğumuz, aday gösterdiğimiz kişi Türkiye'nin 12. cumhurbaşkanı seçilme imkanı bulur'' dedi.

AK Parti Kars İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, her seçimde başarılı olmanın kendileri için önemli bir gösterge olduğunu belirtti.

Bozdağ, 2014'te mahalli seçimler olduğunu ifade ederek, ''Burada bir başarıya ihtiyacımız var. Çünkü anladığım kadarıyla teşkilat, kongrede bir kısmınız yeni ama bir kısmınız eski ama yeni bir görev oldu. Onun için sizin çıtayı yukarıda devir aldığınız bir gerçek. Bu çıtayı yukarda tutmak, daha da ileriyle götürmek sizin en önemli vazifeniz. 2014'te mahalli idareler seçiminde Kars'ta büyük bir başarıyı ortaya koyacağınıza yürekten inanıyorum'' dedi.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ

2014 yılında iki seçim yaşanacağını bildiren Bozdağ, ''2014'teki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde inşallah yine bizim destek olduğumuz, aday gösterdiğimiz kişi Türkiye'nin 12. cumhurbaşkanı seçilme imkanı bulur. Ben bulacağına inanıyorum. İnşallah ilk turda olur. Bunda da Kars'taki teşkilatlarımızın ve Kars'taki kardeşlerimizin desteğinin en üst düzeyde olması bizim için ayrı bir şeref olur'' diye konuştu.

Bozdağ, 2015'te milletvekilli genel seçimi olduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti:

''Baktığımızda sizin oluşturduğunuz kadro, sizinle beraber ilçelerimizde oluşan kadrolar 3 tane büyük seçimi peş peşe gerçekleştirecek. 3 tane önemli yarışı inşallah Kars'ta da sonuçlandıracak bir yapı oluşturdunuz. Şimdiden başarılar diliyorum hepinize. Türkiye'nin başarısına Kars'tan verilen katkılar önemli etki sağlayacak. Çünkü bundan önce verdiği katkılar o etkiyi hep beraber sağladı.''

AK Parti ile Türkiye'nin çok değiştiğini ifade eden Bozdağ, şöyle devam etti:

''Kars da gerçekten çok değişti. Biz 2023 hedefimizi almışız. 2023'e başarıyla girmemiz gerekiyor. Bu da ancak teşkilatlarımızla olabilir. Bugün Türkiye'de teşkilatlarına değer veren tek parti AK Parti'dir. Baktığınızda diğer partilerin ayda bir danışma meclisi gerçekleştirdiğini görmüyorum. Ayda bir genişletilmiş il başkanları toplantısı yaptığını göremiyorum. 6 ayda bir milletvekilleri, kurucular, MKYK üyeleriyle istişare toplantıları yapıldığını görmüyorum. Ama baktığınızda AK Parti'de bütün bunların tamamı düzenli ve verimli biçimde yapılıyor. Bu bir istifade demektir. Birbirimizin görüşlerine, fikirlerine kıymet verme demektir. Birbirimize değer verme demektir. 'Durmak yok yola devam' ilkesi çerçevesinde yolumuza devam edeceğiz. Ama artık yürüyerek değil de koşarak devam etmemiz lazım. Çünkü vatandaş tempoya alıştı. Yürüdüğümüz zaman yavaşladığımızı düşünebilirler. Onun için yürüyerek değil koşarak gitmemiz lazım. Türkiye'nin buna ihtiyacı var. Çünkü biz koşmazsak kimse koşmayacak bu ülkede. Biz koşacağız ki muhalefet de koşsun, başkaları da koşsun. Onlar da uğraşsın ki bu memleket daha iyi olsun.''

MUHALEFETİN BİR ŞEY YAPACAĞI YOK

''Biz olmazsak emin olun Türkiye'de muhalefet partilerinin bir şey yapacağı yok'' diyen Bozdağ, şöyle devam etti:

''Eskiden Baykal yapardı şimdi Kılıçdaroğlu, Bahçeli. Bunların salı vaazları var Meclis'te. Salıdan salıya böyle gelirler bir vaaz ederler, konuşurlar ondan sonra genel merkezlerine giderler. Salı gelirler bir daha konuşurlar. Yaptıkları siyaset bu. Yani Ankara'nın dışında Karslı ne yapıyor, Diyarbakırlı ne yapıyor, Yozgatlı ne yapıyor, Edirneli ne yapıyor, ne yiyor, ne içiyor, ne sorunu var- Onlar gazeteleri okuyorlar sabahleyin. Hangi gazete hangi konuyu gündeme getirmiş o gün akşama kadar onu konuşuyorlar. Salı günleri de topluca, beraber bir haftayı konuşuyor. Ben onların yaptığına 'salı vaazları' diyorum. Siyasetleri öyle. Memleketin neresinde ne var- Hangi işler iyi, hangi işler kötü kesinlikle haberleri yok. Onları da araziye biz çıkardık. 'Meydanlara gelin' diye çağırarak. Seçim var, miting yapıyor Sayın Başbakanımız 60, 65 ile gidiyor, onlar 30, 35, 40 ile gidiyor.''

banner53
Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?