British Airways, İran'a uçak seferini başlatıyor

British Airways, nükleer anlaşmanın başarıyla tamamlanmasından sonra İran seferlerini yeniden başlatacak

British Airways, İran'a uçak seferini başlatıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiliz Hava Yolu Şirketi British Airways, yaptırımların kaldırılmasının ardından Mart ayında İran'a günlük direkt uçuşlarını başlatıyor. Açıklamaya göre söz konusu Havayolu şirketi Londora - Tahran arasında haftada 6 uçuş gerçekleştirecek.  

Şirketin CEO'su Willie Walsh tarafından yapılan açıklamada "Biz Tahran'a uçuşla çok ilgilendik. Yakın bir gelecekte BA'ın ağının bir parçası olacak umutluyuz" ifadelerini kullandı. 

British Airways 2012 yılında British Midland International (BMI) ile birleşikten sonra İran'a olan uçuşlarını durdurmuştu. 

ALMANLARDAN İRAN BAKIRINA YATIRIM

İran Milli Bakır Sanayi Şirketi (NICICO) ve Avrupa'nın en büyük şirketlerinden biri olan Almanya'nın MKM Mansfelder Kupfer ile bakır sanayi işbirliğini geliştirmek için bir milyar avroluk anlaşma imzaladığını bildirdi.

NICICO yönetim kurulu üyesi Muhammed Esfandiar "MKM bir milyar avroya kadar İran'ın madencilik projeleri ve özellikle mansap sektörlerde yatırım yapma isteğini dile getirdi," ifadelerini kullandı.

İran nükleer yaptırımların kaldırılmasının ardından Çin, İtalya, Fransa gibi ülkelerle önemli anlaşmalar imzalamıştı. Ayrıca birçok ülke İran'la işbirliği yapmaya hazır olduğunu bildirmişti.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2016, 10:26
banner53
YORUM EKLE

banner39