banner39

Bu kez de İran Başsavcısı Ruhani’yi eleştirdi

İran Başsavcısı Muhammed Cafer Muntazeri, İran Cumhurbaşkanı Ruhani hükümetine ekonomiyi ve internet konusundaki yönetimde sergiledikleri olumsuz gidişat nedeniyle eleştiride bulundu.

Ortadoğu 29.11.2018, 15:18 29.11.2018, 15:21
Bu kez de İran Başsavcısı Ruhani’yi eleştirdi

İran'ın yarı resmi haber ajansı Tesnim'e göre, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin hükümetini, İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in ekonomi ve internet konusundaki vurgularına gerekli özeni göstermediği gerekçesiyle eleştiren Muntazeri, şöyle devam etti:

"Rehber (İran lideri Hamaney), seçilmiş hükümeti destekliyor ancak biz seçimlerimizde dikkatli olmalıyız. Mecliste neler oluyor? Bakın mecliste nasıl konuşmalar yapılıyor? Rehber'in internet konusundaki açıklamaları ülke medyasının ancak yüzde 50'sinde yer bulabiliyor. Bugün internette ülkenin yıkılmakta olduğu propagandası işleniyor. Bu haberler hepimizi etkiliyor ancak gerçekte böyle bir durum yok."

Çevrecilere casusluk suçlaması

İran'da casusluk suçlamasıyla tutuklanan çevreciler konusuna da değinen Muntazeri, "ABD ve İsrail, kendi unsurları yoluyla çevrecilik kisvesi altında ülkenin hassas ve hayati noktalarına sızdı." ifadesini kullandı. 

Muntazeri, bu konuda ellerinde kesin kanıtlar olduğunu iddia ederek, casuslukla suçlanan tutuklu çevrecilere destek veren yetkilileri de eleştirdi. 

Kaynak: www.dunyabulteni.net
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?