banner15

Çavuşoğlu'ndan Steinmeier'e: Biz müsait olduğumuzda...

Giderek gerilen Türkiye Almanya ilişkileri, dışişlerinde adeta zirve yaptı. Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier'i telefonda bekleten Çavuşoğlu bugün konuya açıklık getirirken sert ifadeler kullandı; "Ne zaman uygun olursam o zaman görüşürüz"

Çavuşoğlu'ndan Steinmeier'e: Biz müsait olduğumuzda...

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier'in telefon polemiği devam ediyor. Çavuşoğlu Almanya'dan gelen tepkilere cevap vererek "Ne zaman uygun olursam o zaman görüşürüz" dedi.

Geçtiğimiz günlerde Mevüt Çavuşoğlu'nun Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier'i telefonda bekletmesi gündem olmuştu.

Bakanların telefon görüşmesi için iki kez tarih belirlendiği, ancak ikisinde de Steinmeier’in telefonda bekletildiği, Türk tarafının programı nedeniyle bunların son anda iptal edildiği öğrenilmişti.

"ÇOK YOĞUNUZ, İŞİMİZ VAR"

Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Igor Crnadak ile ortak basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, telefon krizi ile ilgili de konuştu.

"Türkiye'de çok yoğunuz, çok işimiz var. Burası ikinci sınıf bir ülke değil. Benim işlerim var. Ne zaman uygun olursam o zaman görüşürüz."

ALMANYA FETÖ'CÜLERE KUCAK AÇIYOR

Konuşmasında Almanya'nın FETÖ'ye destek çıkmasına da tepki gösteren Çavuşoğlu şu ifadeleri kullandı;

"Almanya bizim değil bize karşı olanların yanında. Türkiye düşmanlarını tolere ediyorlar. FETÖ'cüler neden Almanya'ya gitti, tesadüf değil. Teröre kucak açan Almanya'ya tepki gösteriyoruz. FETÖ'cülere en fazla kucak açan ülke Almanya."

YPG RAKKA'YA GİRMEYECEK

"YPG Rakka'ya girmeyecek. PKK ve YPG arasında hiçbir fark yok. Kimse bize bunu anlatmaya kalkmasın. ABD Kobani'den beri YPG'ye silah veriyor.

ABD'den YPG'ye silah vermemesini istedik. (Başika) Türkiye Irak'ın bu muamelesini hak etmiyor. Sınırda tedbirimizi aldık, gerekirse adım atarız. Askerlerimiz strateji konusunda görüşüyor. Yerel güçlere destek vermeyi uygun görüyoruz."

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 13:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35