banner39

Çek uyruklu PKK'lıların uyrukları araştırılıyor

Irak'a geçmeye çalışırken sınır kapısında yakalandıktan sonra tutuklanan Çek Cumhuriyeti uyruklu PKK/YPG üyesi Vselichova ve Farkas'ın Türkiye'deki bağlantıları araştırılıyor

Ortadoğu 17.11.2016, 19:23 17.11.2016, 19:23
Çek uyruklu PKK'lıların uyrukları araştırılıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye'den Irak'a geçmek isterken yakalanarak tutuklanan Çek Cumhuriyeti uyruklu terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG üyesi Marketa Vselichova ve Miroslav Farkas'ın Türkiye'deki bağlantıları araştırılıyor.

Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısından 3 gün önce Irak'a geçmek isterlerken ihbar üzerine güvenlik güçlerince yakalanan ve emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanan Vselichova ve Farkas ile ilgili araştırma çok yönlü sürüyor.

Sosyal medyadaki paylaşımları incelenen teröristlerin Avrupa'daki çeşitli ülkelerde terör örgütü lehine propaganda yaptıkları ve büyükelçilikler önünde gerçekleştirilen Türkiye aleyhtarı gösterileri organize ettikleri belirlendi.

Sosyal medya ve bazı televizyon programlarında terör örgütü ile silahlı saldırılarına teşvik edici nitelikte görüntüleri tespit edilen teröristlerin daha önce çok kez Irak ve Suriye'deki terör örgütü kamplarına gittikleri ortaya çıktı.

İki teröristin Türkiye'de bağlantı kurdukları kişiler araştırılıyor.

banner53
Yorumlar (0)
6
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?