banner39

Celal Talabani ilk kez görüntülendi

Irak Cumhurbaşkanı Talabani'nin, oy kullanırken çekilen görüntüleri Kürdsat televizyon kanalında yayınlandı

Ortadoğu 28.04.2014, 18:04 28.04.2014, 18:04
Celal Talabani ilk kez görüntülendi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani, ülkesindeki parlamento seçimleri için tedavi gördüğü Almanya'nın başkenti Berlin'de oy kullandı. Beyin kanaması geçirdikten sonra ilk defa görüntülenen Talabani, tekerlekli sandalyeyle sandık başına getirildi.

Talabani’nin eşi Hero İbrahim Ahmet’in sahibi olduğu Kürdsat televizyon kanalında Irak Cumhurbaşkanının oy kullanırken çekilen görüntüleri yayınlandı. Görüntülerde Talabani’nin sandıkların kurulduğu seçim merkezine tekerlekli sandalye ile getirilerek oy kullandığı görülüyor.

Talabani, oy kullandıktan sonra mürekkepli sol parmağını kaldırarak çevresindekilere gösteriyor. Celal Talabani’ye özel sağlık ekibi ve bazı yakınları eşlik ediyor. Hiç konuşmayan Talabani’nin, sağ tarafının felç olduğu, bu nedenle sol elini kullandığı ileri sürüldü.

Irak’ın başkenti Bağdat’ta 17 Aralık 2012’de beyin kanaması geçiren Celal Talabani, 22 Aralık’ta ambulans uçakla Almanya’nın başkenti Berlin’e sevk edilmişti. Talabani’nin tedavisinin halen Berlin’deki bir hastanede devam ettiği belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?