Cezayir'de Arap - Berberi çatışması

Cezayir'de Araplarla Berberiler arasında çıkan çatışmada bir kişi yaralanırken bazı araçlar zarar gördü

Cezayir'de Arap - Berberi çatışması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cezayir’in güneyinde yer alan Gardeya şehrinde dün, Araplarla Berberiler arasında çatışmalar yaşandı. Şehrin Ayn Lubu Caddesi’nde meydana gelen olaylarda iki otobüsün camlarının kırıldığı, bir kadının da yaralandığı belirtildi.

“Cezayir Hakkında Herşey” isimli haber sitesi, şehirde baş gösteren olaylar üzerine jandarma birliklerinin bölgeye hızlı bir şekilde intikal ederek, müdahale ettiği ve tarafları ayırdığını yazdı. Geçen hafta Perşembe günü yine aynı şehirde iki grup arasında taşlı sopalı arbede yaşanmış ve 10 kişi farklı şekillerde yaralanmıştı.

Gardeya şehrinde 2013 yılı eylül ayından bu yana Araplar ve Berberiler arasında yaşanan olaylarda 4 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi de yaralandı.

Ülkenin güneyinde başlayan şiddet olaylarının, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin öncesinde artması ülke yönetimini de endişelendiriyor.

Cezayir iktidar partisi Milli Kurtuluş Cephesi, Buteflika’nın cumhurbaşkanlığına tekrar aday olmasını protesto eden gruplara arbede çıkarılmaması konusunda uyarıda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2014, 12:21
banner53
YORUM EKLE

banner39