banner39

Cezayir'de bu sefer polisler eylem yaptı

Cezayir'de polisler, maaşlarının ve hayat şartlarının düzeltilmesi talepleriyle başkanlık sarayı önünde gösteri düzenliyor

Ortadoğu 28.10.2014, 11:57 28.10.2014, 13:31
Cezayir'de bu sefer polisler eylem yaptı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cezayir'de yüzlerce polis ekonomik sıkıntıları protesto etmek, hayat şartlarının düzeltilmesi için Cumhurbaşkanlığı Sarayı önünde eylem yapıyor. 

Cezayir'de birçok grup sürekli farklı taleplerle eylemler yapıyor ancak bu seferki biraz farklı. Bu sefer eylemi, normal eylemlerde güvenliği sağlamakla görevli olan Cezayir polisi yapıyor. Cezayir'de polislerin yönetimden talebi, daha iyi bir gelir, daha iyi hayat şartları ve polis teşkilatının başındaki kişinin göreven alınması.

Cezayirli polislerin ilk iki talebi ekonomik, üçüncü talepleri ise siyasi bir talep. Bazı uzmanlar, Cezayir'de meydana gelen bu durumun, ülkedeki güç dengesinde bazı değişmelere neden olabileceğini belirtiyor.

Uzmanlar bu eylemlerin, ülkede otorite ayrışması olarak yorumlanabileceğini söylüyor. Cezayir Devlet Başkanı Abdulaziz Buteflika'nın da sağlık durumu ve ilerleyen yaşından dolayı kamuoyu önüne fazla çıkamayışının otorite boşluğu algısına neden olduğu ifade ediliyor.

banner53
Yorumlar (1)
hercules 7 yıl önce
Türkiye' de sıkıyorsa düşük yap maaşları, yeniçerinin maaşı iyi olacak kü devletluya baş kaldırmaya!
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?