Cezayir'den Fransa'ya Libya'ya geçiş izni yok

Libya'yı ilk olarak vuran ülkelerden biri olan Fransa, Libya'nın güneyinden karadan geçiş yapmak için Cezayir'den izin istedi ancak eli boş döndü

Cezayir'den Fransa'ya Libya'ya geçiş izni yok

A. Aydoğan Kalabalık /Dünya Bülteni / Bingazi

Libya'da kaybolan Fransız askerlerinin Cezayir üzerinden aranmasına red. Cezayir yönetimi, Libya'nın güneyinde kaybolan Fransız komando birliğinin aranması konusundaki Fransız teklifini reddetti.

Fransız yönetimi, Libya'nın güneyindeki çöllerde yolunu kaybeden komadoların, Cezayir toprakları üzerinden Libya'nın güneyine girecek olan helikopterlerle aramayı talep etti.

Cezayir Haber Gazetesi'nde bu gün yer alan haberde, Fransa'nın Libya'nın güney batısında yer alan ''el Hamada el Hamra'' bölgesinde kaybolan komandoların aranması için Cezayir askeri üslerini kullanmak istediği ancak, bu talebin Cezayir yönetimi tarafından reddedildiğini yazdı.   

Haber Gazetesi, askeri uzmanların, Fransız komandolarının o bölgeye gönderilmelerinin sebebinin, bölgede teröristlere veya Libya yönetimine bağlı birliklere karşı operasyon düzenlemek olabileceği görüşünde olduğunu da belirtti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2011, 09:49
banner53
YORUM EKLE

banner39