banner15

CIA Pakistan şefi, Ladin operasyonu sonrası zehirlenmiş

Washington Post gazetesi, Taliban lideri Usame Bin Ladin'in öldürüldüğü operasyondan iki ay sonra CIA Pakistan şefi Mark Kelton'un zehirlendiğini yazdı.

CIA Pakistan şefi, Ladin operasyonu sonrası zehirlenmiş

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

2011 yılında Usame Bin Ladin'in öldürülmesinden iki ay sonra CIA Pakistan şefi Mark Kelton'un zehirlendiği ortaya çıktı. İddia Washington Post gazetesine ait. Gazete, Usame Bin Ladin operasyonunun ardından Mark Kelton'un Pakistan hükümeti ile gergin ilişkilerinin olduğunu ve kısa bir süre sonra sağlık sorunları nedeniyle ülkeyi terk ettiğini belirtti.

Gazetenin eski CIA yetklililerine dayandırdığı haberde, CIA Pakistan şefi Mark Kelton'un acil bir hastalığa yakalandığı öğrenildi. Kelton'ın sağlığının aniden bozulması üzerine şüphelerin arttığı ve tedavi için yurt dışına çıktığı belirtildi.

Mark Kelton'ın CIA'den emekli olduktan sonra mide ameliyatı olduğu ve daha sonra sağlığının iyiye gittiği de gazetenin öne sürdüğü iddialar arasında.

Kelton'un zehirlenmesinde Pakistan istihbaratının etkili olduğu ancak bunun kanıtlanmasının mümkün olmadığı öne sürülüyor

 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2016, 12:14
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48