Davutoğlu: 'Kalbimiz bütçemizden büyük'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Londra'da düzenlenen dördüncü Suriye Donörler konferansında konuştu.

Davutoğlu: 'Kalbimiz bütçemizden büyük'

 Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Londra'da düzenlenen dördüncü Suriye Donörler konferansında bir konuşma yaptı. Davutoğlu ülkesinin 2.5 milyon sığınmacıya ev sahipliği yaptığını belirterek Türkiye'nin kalbinin bütçesinden büyük olduğunu söyledi.

Konuşmasında Suriye'deki duruma da değinen Davutoğlu "Ülkemle gurur duyuyorum. Biz sığınmacılara evimizi, okullarımızı, üniversitelerimizi açtık. Onlar için kimse protesto etmedi. Suriye ile olan problem sadece sığınmacılarla alakalı değil. Suriye sınırları içerisindeki insanlarda zor durumdalar. Madaya ve diğer bir çok yerde halk savaş ve açlıkla mücadele veriyor" kaydetti.

Davutoğlu; "Bu sabah 05:00'de ayrılmadan önce elime bir rapor geldi. 10 bin yeni sığınmacı Kilis sınırında bekliyor. Halep'de meydana gelen hava saldırıları. Şuan benim kalbim Türkiye sınırında. Ben size önümdeki kağıttan değil kalbimden sesleniyorum. Sadece 2.5 milyon kişiye ev sahipliği yapan başbakan olarak değil, bizim kalbimiz bütçemizden büyük. Bu kişiler bizim ailemizin fertleri. Esed, IŞİD ve Rus tarafından sürdürülen saldırılar kesilmeli." ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2016, 14:49
banner53
YORUM EKLE

banner39