banner39

Davutoğlu'na Katar'da duygulandıran sürpriz

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Arap Birliği Zirvesi için geldiği Katar'da Somali Cumhurbaşkanı Mahmud ile yaptığı görüşme esnasında sürprizle karşılaştı.

Ortadoğu 26.03.2013, 22:05 26.03.2013, 22:05
Davutoğlu'na Katar'da duygulandıran sürpriz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Katar'ın Başkenti Doha'da Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud ile bir araya geldi.

Bakan Davutoğlu'nun Malezya'dan öğrencisi olan Ömer Şeyh Ali  İdris'in Somali'nin Katar Büyükelçisi olarak görüşmeye katılması Bakan Davutoğlu'nu duygulandırdı.

Somali'nin Doha Büyükelçisi Ömer Şeyh Ali İdris, ''hocam'' diyerek Davutoğlu'nun elini sıktı. İkilinin birbirlerini tanımaları ve sıcak bir şekilde kucaklaşmalarının ardından İdris'in, Davutoğlu'nun Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi'nden öğrencisi olduğu anlaşıldı. İkili aradan geçen yıllar içerisinde neler yaptıklarını birbirlerine anlattı.

Büyükelçi İdris, Davutoğlu'nu uzun bir süredir takdirle izlediğini, bakanlığının da en az hocalığı kadar başarılı olduğunu, eski bir öğrencisi olarak kendisi ile iftihar ettiğini söyledi. 

HOCAM, HİÇ YAŞLANMAMIŞSINIZ

Büyükelçi İdris, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na ''Hocam, hiç yaşlanmamışsınız, aksine gençleşmişsiniz'' diyerek, genç kalmasının sırrını sordu.

Davutoğlu ise kendisini en mutlu eden şeyin öğrencileri ile bu şekilde bir araya gelmek olduğunu, onların ilgi ve desteğinin kendisini zinde tuttuğunu kaydetti.

Büyükelçi İdris, Türkiye'nin sadece Somali'ye yönelik yardımları ile değil, izlediği etkin dış politikayla Somalililerin takdirini kazandığını belirterek, Davutoğlu'na başarılarının devamını diledi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, vedalaşmadan önce Büyükelçi Ömer Şeyh Ali İdris'i en kısa zamanda Türkiye'de görmek istediğini ifade etti.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?