Davutoğlu'ndan Rusya-ABD görüşmelerine tepki

Davutoğlu toplantıda yaptığı konuşmada, "Rusya ile ABD'nin her görüşmesinden sonra Rusya daha da saldırganlaşıyor" diye konuştu

Davutoğlu'ndan Rusya-ABD görüşmelerine tepki

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Londra'da düzenlediği basın toplantında, "Esed rejimine destek verenler rejimle aynı savaş suçlarını işlemektedir" ifadelerini kullandı. Rusya ile ABD arasındaki Suriye görüşmelerine de değinen Davutoğlu, iki devlet arasındaki görüşmelerin artık kendilerini daha fazla kaygılandırdığını ve Rusların her görüşmeden sonra daha da saldırganlaştığınuı söyledi.

Londra'da düzenlediği basın toplantısında soruları cevaplayan Ahmet Davutoğlu, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile yaptıkları görüşmede Rusya'nın Halep ve Azez'e saldırı yapılmaması konusunda uyarılması için mutabık kaldıklarını söyledi. Kendilerinden sadece 'muhalefeti ikna edin, Cenevre’ye gelsin' talebinde bulunulduğunu ifade eden Davutoğlu, ikna etmelerine rağmen muhalefetin Madaya başta olmak üzere insani trajedilerin sona erdirilmesi konusundaki taleplerinin karşılanmadığını vurguladı.

Başbakan Davutoğlu, Türkiye ile Halep arasındaki koridorun saldırılar sonucu kapandığını ve durumun endişe verici olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2016, 17:07
banner53
YORUM EKLE

banner39